G-4FFD6QYYXW

Élet, Miért nevezzük Amerikát Amerikának ?

Élet Amerika miért Amerika Minden Nap Alap

Miért nevezzük Amerikát Amerikának ?

Amerika miért Amerika ? Az Európa atlanti óceáni része, DNY partján elterülő Portugália nyilván- valóan kitűnő kiindulópont volt az óceáni hajóutakhoz A kivételes képességű Henrik herceg, Tengerész Henrikként emlegetett, aki sohasem vett részt az általa szervezett expedíciókban (1394-1460)  1415-ben ott volt a marokkói Ceuta bevételénél és világossá vált előtte, hogy az Afrikai terjeszkedés révén uralkodói szerephez juthatnak az arany, a rabszolga, az elefántcsont, és a borkereskedelemben.

17379726_1904995179771967_372570559_o

Az évek során a Portugál hajók mind távolabb és távolabb merészkedtek . (Nun-fok, Bojador-fok,Blanco, és Zöld-fokot érték el.-) Majd elérték és gyarmatosították Madeira-, Kanári-, és Zöld szigeteket. Később ez ellátóközpontja és menedékhelye lett a hajósoknak. A legvisszataszítóbb kereskedelmi ágazatot honosították meg a rabszolga kereskedelmet. II. János uralkodása alatt szintén nagy támogatója volt a hajózásnak

Amerika miért Amerika ?

(1481-1495 ). 1487-ben Bartolomeu Diaz messzebb hajózott délre, és egy viharba keveredve jutott el Afrika déli csücskéhez ez lett a Jóreménység-fok.  1497-ben egy hírszerző tapasztalatait követve Vasco Da Gamma vezetésével újabb expedíció indult. Az volt a terve, hogy messzire ki viszi hajóit az atlanti óceánra és rábízza őket az ottani nyugati szelekre. Számításai beigazolódtak, a szelek a Jóreménység fokig vezérelték, majd az Indiai Óceánt átszelve sikerült Kalkutában partot érniük.

A Portugál felfedezésnek Európai vetélytársa egészen 1492-ig nem volt. Míg egy olasz hajós kapitánynak sikerült meggyőznie Ferdinánd királyt és Izabella királynőt, hogy rövidebb út is létezhet az Indiákra. Számításai szerint csak 3500 mérföldnyire vannak az Atlanti-óceánon. A kor tanult emberei elfogadhatónak vélték számításait a Föld gömb alakját ismerve. Számításai azonban tévesek voltak, ez szerencsés kimenetelű felfedezéséhez vezetett. Hosszas várakozás után 1492 augusztus 3-án indulhatott útnak Palos kikötőből 3 hajóval : A Santa Maria , a Nina , a Pintá-val.

three-masted-sailing-ship-1280890_640                           SANTA MARIA

A Kanári szigetek elhagyását követően 32 napra észlelték San Salvadort a Bahamák egyik szigetét, de sem ott sem Kubába, sem Hispaniolában nem találtak a várt kincsre, gazdagságra . Viszont a felől nem volt kétsége, hogy Indiába érkeztek. Tévedése folytán mind a mai napig Nyugat-indiai-szigeteknek nevezzük a Karib-szigeteket és indiánoknak az őslakos amerikaiakat .

Később egy olasz felfedező Amerigo Vespucci meggyőző érveket sorakoztatott fel, hogy ez az Atlanti-óceáni terület egy egész földrész, ezért a leghelyesebb Újvilágnak nevezni. Amikor egy német nyomdász Marin Waldseemüller új világtérképet bocsájtott ki Amerigo Vespucci tiszteletére Amerikának nevezte el ezt az új földrészt.

Az információt a A Tudás Fája című sorozat szolgáltatta. A Wikipédián olvashatsz többet róla.

A Minden Nap Alap honlap szeretettel várja kedves olvasóit. Életünk óceánján az álmok tengerére, ezotéria vizein evezve, recept folyammal ,őseink földjére hívlak. Relaxálni, pihenni, szórakozni vagy, ha kedved támad online reklámokra és üzletre. Gyere !!! >>>

Tetszet ez a cikk ?
Regisztrálj még ma, és kaphatsz ingyenes frissítéseket közvetlenül a postaládádban. Továbbá hozzájárulsz adataid megadásával, hogy emailekben felkeressünk. Amely megfelel a GDPR irányelveinek.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )
Translate »
Verified by ExactMetrics